Rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym co jest w lodach które jemy oraz w jaki sposób wpływa to na nasz organizm. Niestety bardzo często bez względu na markę, lody zawierają w sobie liczne konserwanty i barwniki. Dodatki te tłumaczone są wpływem na trwałoś podczas transportu i przechowywania lodów, ale kto pomyśli o bezpieczeństwie konsumentów, którzy je kupują?

Odpowiedzią na niezdrowe, chemicznie przetwarzane lody jest Lodziarnia FLORENCJA, gdzie lody produkowane są tradycyjną metodą i tylko z naturalnych składników, bez dodatkowych konserwantów oraz barwników. Oznacza to, że proces produkcyjny złożony z mieszania, pasteryzacji, 24 godzinnego dojrzewania, aż do finalnej produkcji nie wymaga żadnych polepszaczy smaków, spulchniaczy ani dodatków. Lody produkowane są na miejscu przez co nie wymagają transportu oraz długoterminowego przechowywania, dzięki czemu są wolne od wszystkich dodatków typu "E" oraz konserwantów i barwników. To dlatego są tak znakomite i wyróżniają się wśród konkurencji.

Najlepszym dowodem są lody jogurtowe, w których podstawowym składnikiem jest jogurt naturalny, a oferta lodów owocowych to nic innego jak lody jogurtowe połączone z owocami sezonowymi, dostarczanymi przez regionalne plantacje. Wszystko to sprawia, że lody wyróżniają się wysoką jakością oraz wyrazistym smakiem.

Ciekawostką jest to, że Pracownia Lodziarska, gdzie odbywa się cała produkcja znajduje się na piętrze kawiarni, podczas gdy na parterze klienci w miłej atmosferze i nowoczesnym wystroju mogą delektować się nimi w ponad dwudziestu smakach. Smaki dla urozmaicenia pojawiają się na zmianę, a w pierwszej kolejności skosztujemy lody: czekoladowe, jogurtowe, bakaliowe z kawałkami bakalii, truskawkowe, tiramisu, malinowe, kawowe i wiśniowe oraz smak niespodzianka !


Piwniczna Zdrój

ul. Rynek 16 CENTRUM

tel. kom. 669 906 999

biuro@florencja.eu